KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13658482
*
nr 1365 8482
Josep Coll Bardolet
(1912-2007), Spanien
Akvarell, Signerad, Flamencodansare, 37x45cm
Josep Coll i Bardolet, spansk bildkonstnär född 1912, död 2007.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 december 2020
kl 19:38:08
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/12 18:44:11
1
500 kr
4/12 10:41:38
2
800 kr
7/12 18:22:11
3
700 kr
7/12 18:22:11
2
800 kr (Budbetjänt)
7/12 18:23:19
3
900 kr
7/12 19:14:35
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Josep Coll Bardolet
Josep Coll i Bardolet, spansk bildkonstnär född 1912, död 2007.
Läs mer om Josep Coll Bardolet
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller europa flamencodansare josep coll bardolet spanien spansk spanska sydeuropa vattenfärg
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
26 jan kl 18:38
-
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
26 jan kl 20:06
-
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
26 jan kl 19:36
-
8188 Akvarell
Eva Ekberg. Signerad, daterad 2003, Clematis. Akva..//
Auktionen avslutas
idag
26 jan kl 19:47
-
8315 Akvarell
F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
idag
26 jan kl 19:35
-
8009 Akvarell
Hugo Carlberg (1880-1943), Sverige. Monogramsigner..//
Auktionen avslutas
idag
26 jan kl 18:12
*
Josep Coll Bardolet
Josep Coll i Bardolet, spansk bildkonstnär född 1912, död 2007.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Josep Coll Bardolet
nr 1365 8482
Josep Coll Bardolet
(1912-2007), Spanien
Akvarell, Signerad, Flamencodansare, 37x45cm
Josep Coll i Bardolet, spansk bildkonstnär född 1912, död 2007.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 1.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 7 december 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 2/12 18:44:11 | 1 | 500 kr |
| 4/12 10:41:38 | 2 | 800 kr |
| 7/12 18:22:11 | 3 | 700 kr |
| 7/12 18:22:11 | 2 | 800 kr (Budbetjänt) |
| 7/12 18:23:19 | 3 | 900 kr |
| 7/12 19:14:35 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Josep Coll Bardolet
Josep Coll i Bardolet, spansk bildkonstnär född 1912, död 2007.Läs mer om Josep Coll Bardolet
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller europa flamencodansare josep coll bardolet spanien spansk spanska sydeuropa vattenfärg
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
26 jan kl 18:38 -
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
26 jan kl 20:06 -
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
26 jan kl 19:36
-
8188 Akvarell
Eva Ekberg. Signerad, daterad 2003, Clematis. Akva..//
Auktionen avslutas
idag
26 jan kl 19:47 -
8315 Akvarell
F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
idag
26 jan kl 19:35 -
8009 Akvarell
Hugo Carlberg (1880-1943), Sverige. Monogramsigner..//
Auktionen avslutas
idag
26 jan kl 18:12



